Karın Egzersizleri Hangi Sıklıkta Yapılmalı?

Karın Egzersizleri Hangi Sıklıkta Yapılmalı?
Six-pack almak istiyorsanız, çok fazla karın egzersizi yapıyorsanız ve sonuç alamıyorsanız, Levent escort kadınlar yanlış bir şekilde karın kaslarınızı çalıştırıyor olabilirsiniz. Birçok uzman, eğitimler arasında alternatif günler olarak bir gün dinlenmeyi öneriyor. Karın egzersizleri kaslarınızın uygun şekilde iyileşmesini sağlamak için mutlaka ara vermelisiniz. Peki karın egzersizleri hangi sıklıkta yapılmalı?

Aşırı antrenmandan, yaralanmalardan ve kas gerilmelerinden kaçınırken karın kaslarınızı kasmak istiyorsanız, yazımızı okuyun. Karın antremanını hangi sıklıkta yapabileceğinizi anlatacağız.

Karın egzersizleri yaparken, daha fazlası mutlaka daha iyi değildir. Karın kaslarınızı her gün çalıştırıyorsanız, ya onları düzgün bir şekilde çalıştırmıyorsunuz ya da iyileşmeleri ve aslında daha fazla kas kütlesi oluşturmaları için zaman vermiyorsunuz. Aslında kas dokularınıza zarar veriyor ve onları zayıflatıyor olabilirsiniz.

Seçtiğiniz karın egzersizinin 25 tekrarından azını yaptığınızdan emin olun. 25'ten fazla tekrar yapabiliyorsanız, büyük olasılıkla karın kaslarınızı yeterince sıkı çalışmıyorsunuz ve egzersizi doğru şekilde yapmıyorsanız bir işe yaramaz.

Hızınızı ölçmenizi ve egzersizi nasıl tamamladığınıza dikkat etmenizi öneririz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bir kişisel antrenöre danışın. Karın kaslarının tonunu iyileştirmek için en iyi pozisyonları gösterecektir.

Egzersizi her sabah değiştirin, her zaman aynı şeyi yapmayın. Birçok karın kası (karın rektum, iç ve dış eğik veya enine) vardır ve bu nedenle bunların her birini güçlendirmenize yardımcı olacak farklı egzersizler yapmanızı öneririz. Her zaman aynı şekilde çalışırsanız, kas gelişiminizin devam etmeyeceğini unutmayın.

İdeal olarak karın antremanı haftada 2 ile 3 seans arasında yapılmalıdır. Bu, kasları geliştirmek, güçlendirmek ve tonlamak için yeterli olacaktır. Kaslarınızı aşırı geliştirmemek için izometrik egzersizleri birleştirin.

Dinlendirin. 48 saatlik (2 gün), bu dinlenme ve her seanstan sonra yeniden kas liflerinin oluşmasını sağlayacaktır. Sorumlu bir şekilde egzersiz yapın ve sağlığınızı riske atmayın.