Evde bacak kasları nasıl güçlendirilir?

Evde bacak kasları nasıl güçlendirilir?
Bacaklarınızda kas kütlesi kazanmak istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu squat yapmaktır. Ancak birçok model Levent escort kadın doğru squat yapmayı bilmiyor. Kalçalar ve bacaklar için çok faydalı olan bu egzersizin yapılışı şöyledir:

Squat Nasıl Yapılır?


Düz durun, bacaklarınızı omuzlarınızdan dik bir şekilde uzaklaştırın. Ardından, hayali bir sandalyede oturuyormuş gibi bacaklarınızı bükün.

Tekrar et. Squat tekrarı, oturma ve ayakta durma hareketini içerir ve tüm zaman boyunca sırtınızı düz ve dik tutar. İyi tekniğin en önemli kısım olduğunu hesaba katarak yavaş yavaş başlayın. İyi bir teknikte ustalaştıktan sonra hızı artırmanızı öneririz.

Sonunda, isterseniz, squatlarınızın doğru yapıldığını hissettiğinizde, halter üzerine ağırlık çubukları şeklinde ağırlıklar eklemeye başlayabilirsiniz. Ancak bu %100 gerekli değildir, çünkü squat kas yapmanıza yardımcı olacaktır.

Squat hareketinin en iyi yanı, bunları yapmak için herhangi bir spor salonu ekipmanına ihtiyacınız olmaması ve bunları evinizin rahatlığında yapabilmenizdir. Evde herhangi bir ağırlığınız olmasa bile, ağır su şişeleri, kitaplar veya karaflarla bir ağırlığı kolayca çoğaltabilirsiniz.

Squat yaparken ağırlık olarak sağlık topu kullanmanızı öneririz. Bunu yapmanın yolu çömelmektir (her zaman doğru tekniği kullanarak). Çömelirken sağlık topunu kollarınızı düz tutarak vücudunuzun önünde tutacak ve dirseklerinizi kilitlemediğinizden emin olun.